SN74V273-10GGM
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SN74V273-10GGM
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 100-LFBGA
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 288K (16K x 18)(32K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 100-BGA MICROSTAR (10x10)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 74V273
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX9 6.5NS 100BGA
Contact Now
Synchronous FIFO 288K (16K x 18)(32K x 9) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 100-BGA MICROSTAR (10x10)