KR-5R5C224-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
KR-5R5C224-R
Part Number : KR-5R5C224-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : KR-5R5C224-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : KR-5R5C224-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Length : 7.5 mm
Diameter : 13.5 mm
Tolerance : 80 %
Schedule B : 8532100000
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Number of Pins : 2
Voltage Rating (DC) : 5.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 75 Ω
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 4278 In Stock
Applications : Medical Data center & enterprise computing Test & measurement
Height : 7.5 mm
Weight : 3.175147 g
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5 mm
Capacitance : 220 mF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 400 µm
Voltage Rating : 5.5 V
Height - Seated (Max) : 7.493 mm
Min Operating Temperature : -25 °C